Zawodowo jestem koordynatorem lokalizacji w placówce dla osób niepełnosprawnych – z zawodu jestem pracownikiem socjalnym.

Zawodowo jestem koordynatorem lokalizacji w placówce dla osób niepełnosprawnych – z zawodu jestem pracownikiem socjalnym.

Florian M. (26), asystent reżysera Moderator

© Florian M. Co lubię: Morze, słońce, dobry seks. Najlepsze jest wszystko naraz. © Florian M. „Boję się: Sebastian Kurz.” © Florian M. Tutaj mieszkam. „Cecha szczególna mojego pokolenia: zbyt wymagająca. Ciągłe nadmierne wymagania. «© Florian M. Zielona herbata i matcha jako mój codzienny rytuał.

Markus R. (35), pracownik socjalny

© Markus R. Bohaterowie mojego dzieciństwa: Niklas i Nils Holgerson

Nazywam się Markus RAINER i mam 35 lat. Mieszkam w spółce z moją dziewczyną i mam 10-miesięcznego syna. Zawodowo jestem koordynatorem lokalizacji w placówce dla osób niepełnosprawnych – z zawodu jestem pracownikiem socjalnym. Zanim zacząłem, a potem ukończyłem to szkolenie, zdobyłem doświadczenie na różnych kierunkach studiów (trąbka jazzowa, muzykologia, technologia drewna i włókien naturalnych), a po studiach wstępnych byłem klasykiem pracującym biedakiem. Przypadkiem wślizgnąłem się do sektora socjalnego, a następnie obok mojej pracy studiowałem pracę socjalną. Pochodzę z Karyntii i jestem dzieckiem kanapkowym, ale mieszkam w Wiedniu, jak wielu Karyntian. Wolny czas spędzam z małą rodziną lub uprawiam sport i tworzę muzykę.

© Markus R. „Chciałbym: aby prawa człowieka nie były już omawiane tak, jakby były arbitralnym zbiorem reguł”. © Markus R. Moja ulubiona książka „Polityka jest w moim życiu: często jest powodem do zmartwienia”. © Markus R. Das Szczególnie to lubię

Anna (31 l.), Fotograf

© Anna To, co lubię robić najbardziej: spać i przytulać © Anna „Moja impreza to: Die Mutmacher” © Anna Lubię: moje życie! „Dla mnie rodzina oznacza: wszystko”.

Franz D. (32 l.), Programista, autor książek dla dzieci YouTuber

© Franz D. © Franz D. »Z tego jestem szczególnie dumny: że (teraz) bronię swoich wartości. «© Franz D. Moje ulubione filmy» Life is a cake: Oto moje składniki: 100g wolności. Minimalizm 50g. 200g zamieszania. 400 gramów humoru ”.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Pisarz

Peter Turrini

przemawiał na uroczystości SPÖ i nie zostawił dobrego włosa na obecnym

Rząd federalny

.

Z okazji rocznicy republiki Peter Turrini poddaje krytyce klimat polityczny w Austrii i turkusowo-niebieski rząd federalny.triapidix300 „Ten rząd jest politycznie pozbawiony wyobraźni i wolny od moralności. Ten rząd zabiera słabszych i daje bogatszych” – powiedział Turrini we wtorek wieczorem podczas uroczystości klubu parlamentarnego SPÖ w Palais Epstein.

„To, co nam zagraża, to nie dziury ozonowe, ale dupki”

W swoim przemówieniu zatytułowanym „Wiadomości z Austrii, czyli to, co nam zagraża, to nie dziury ozonowe, ale dupki”, Turrini wskazał na „obalenie moralności z przyzwoitości w nieprzyzwoitość”. Rząd ÖVP-FPÖ propaguje ksenofobię, ogranicza prawa pracowników, angażuje się w czaty pocztowe, wycofuje wsparcie ze stowarzyszeń kobiet i wyłącza organizacje pomagające migrantom. Literat mówił o „puczu w zwolnionym tempie przeciwko społeczeństwu obywatelskiemu”. – Zawsze trochę dalej w prawo, w kierunku mizantropii, aż znajdziesz się tam, gdzie są już pan Salvini i pan Orban.

– Czy dupek rozpoczął triumfalny postęp?

„Niemal każdego dnia można usłyszeć propozycje rządu dotyczące tego, co jeszcze można odebrać uchodźcom i jakiego rodzaju wsparcie można nadal zmniejszać”. ÖVP, partia burżuazyjna o chrześcijańskich korzeniach, powinna faktycznie przeciwdziałać temu „nowemu barbarzyństwu”, demokratyczny rząd faktycznie przeciwdziała szerzącej się ksenofobii, ale według Turriniego dzieje się coś wręcz przeciwnego. – Czy wszyscy oszaleli? Czy dupek rozpoczął triumfalny marsz przez austriacką wieś?

Sebastian Kurz by silence “Extended Brown”

FPÖ jest „radykalną prawicą”, a przedstawiciele Partii Wolności przekraczaliby granice wstydu republiki z „brązowym beknięciem”. Kanclerz

Sebastian Kurz

(ÖVP) milczy na ten temat, „i to sprawia, że ​​staje się coraz bardziej wydłużony, brązowy”, zagrzmiał Turrini. Dramaturg określił Kanclerza jako „cynika władzy”, „populistę” i „falującego jeźdźca chwili”. Turrini, syn włoskich imigrantów, nie chce, aby jego kraj został mu okradziony „przez schludnie ubranego młodzieńca w pozie kanclerza federalnego i przez hordę bractw na urzędach ministerialnych”.

Nie oszczędzono też SPÖ

Nawet zaproszona na to impreza SPÖ nie została oszczędzona przez pisarza. „Dlaczego tak wielu, zwłaszcza wysocy rangą przedstawiciele socjaldemokratów, pojawia się w gromadach na festiwalach, ale rzadko widywano ich wśród wyzyskiwanych żniwiarzy, możesz odpowiedzieć lepiej niż ja” – rzucił Turrini. Skierował również pytanie do funkcjonariuszy SPÖ: „Czy wewnętrzne funkcjonowanie twojej partii jest tak katastrofalne, że twoi przewodniczący nie chcą wyjeżdżać? Jako sprzedawca samochodów do Argentyny, jako marionetka kazachstańskich potentatów lub gdziekolwiek indziej. Czy też tak wygląda wewnętrzna praca liderów partii? katastrofalne jest to, że aluzja z większą ilością pieniędzy prowadzi do zmiany pracy i porzucenia wszystkich zasad? ”

ORF „tchórze”

Turrini skrytykował również ORF. Według pisarza, publiczny nadawca chciał przed latem nagrać sztuki Josefstadta „Auf der Flucht” Daniela Kehlmanna i „Pokoje gościnne” Turriniego „z trwałą deklaracją intencji”. Obie sztuki opowiadają o uchodźcach. „Pod koniec lata nagranie zostało odwołane, ponieważ„ w programie nie było miejsca ”na te utwory. Mogło to być spowodowane kilkoma tchórzami, którzy zachowywali się w duchu nowych mistrzów, albo po prostu nie jesteśmy wystarczająco dobrzy za szczególnie wysokie standardy jakości ORF ”, narzekał pisarz.

Głos zabrał również Rendi-Wagner

Przed Turrinim przewodnicząca SPÖ Pamela Rendi-Wagner wygłosiła krótkie przemówienie. W związku z setną rocznicą republiki opowiadała się za demokratycznym współistnieniem i spójnością społeczną oraz wypowiadała się przeciwko wszelkim formom nacjonalizmu. Słuchanie siebie i dbanie o innych nie jest oznaką słabości, ale austriacką drogą do sukcesu – powiedziała przewodnicząca SPÖ.

Czytaj wiadomości przez 1 miesiąc za darmo! * * Test kończy się automatycznie.

Więcej na ten temat ▶

WIADOMOŚCI Z SIECI

Wygraj teraz prawdziwie bezprzewodowe słuchawki od JBL! (E-media.at)

Nowy dostęp (yachtrevue.at)

8 powodów, dla których dobrze jest być singlem (lustaufsleben.at)

Burger Krewetkowy z Łososiem, Majonezem Wasabi i Miodowym Ogórkiem (gusto.at)

W nowym trendzie: Shock-Down – jak długo gospodarka może wytrzymać blokady? (Trend.at)

35 najlepszych seriali rodzinnych do śmiechu i dobrego samopoczucia (tv-media.at)

Hulajnoga elektryczna w Wiedniu: Porównanie wszystkich dostawców i cen 2020 (autorevue.at)

Komentarze

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

SuperSepp czw., 1 listopada 2018 r. 10:40

Raport

Odpowiadać

Niezależnie od tego, co myślisz o panu Turrini. Ale zawsze zabawne, jak blues zawsze krzyczy, kiedy nie śpiewasz piosenki. Rób jedną kampanię śmieci po drugiej, ale kiedy sam zostaniesz skrytykowany. Uiiiiiii. Wtedy krzyki są zawsze świetne. 🙂

mirucki śr., 31.10.2018 19:53

Raport

Triumfalny marsz dupka? Czy SPÖ coś wygrało?

Mardi czw., 01 listopada 2018 15:50

Raport

Dobre pytanie!

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

60plus śr., 31 października 2018 19:24

Raport

Odpowiadać

że SPÖ zaprasza takich prelegentów, pokazuje też, czyje umysły chodzą tam dzieci …

Rigi9 śr., 31 października 2018 18:55

Raport

Nie zrobił nic nawet dla naszego kraju, ale świetny Goschn!

SuperSepp czw., 1 listopada 2018 r. 10:35

Raport

Co masz na myśli mówiąc, że nic nie zostało zrobione? Maszerujesz obok Strache w wojskowych grupach sportowych czy grasz w Gotcha? Czy poprawiłoby to jego pozycję z tobą?

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

60plus śr., 31 października 2018 18:28

Raport

Odpowiadać

Kontynuacja: Badania powinny być warunkiem wstępnym dla Ciebie jako autora. Jednak niepokoi mnie, że nazywasz mnie, jako elektorem tego rządu, dupkiem. Może znajdzie się ktoś, kto będzie Ci na to narzekać, wciąż myślę …

60plus śr., 31 października 2018 18:25

Raport

Odpowiadać

Szanowny Panie Turini, to, co zarzucasz temu rządowi, niestety już się wydarzyło PRZED tym rządem: Postenschacher = reprezentacja proporcjonalna, ograniczenie praw pracowników (zniesienie ochrony przed zwolnieniem) już uczyniło ostatnią koalicję społecznie akceptowalną we współpracy ze związkiem. Jeśli chcesz zabrzmieć wielkimi słowami, powinieneś wcześniej się o tym poinformować …

ekdoc śr., 31.10.2018 18:21

Raport

Widziałem tam przemówienie Turriniego. Owacja na stojąco odbyła się jednogłośnie (także ze strony wielbicieli SPÖ) i nie sądzę, aby tego trzeba było dodawać. Zawsze znajdą się współobywatele oporni na rady i wczoraj, ale mam nadzieję, że ich liczba będzie się zmniejszać, w razie potrzeby, powoli.

Mardi czw., 1 listopada 2018 15:48

Raport

Tak, pytanie, które należy tutaj zadać, dotyczy tego, o czym Rendi mówił wcześniej – prawdopodobnie miało to bardzo poważne znaczenie.

zarejestrować

Połącz z Facebookiem

Superguppy środa, 31 października 2018 13:16

Raport

Odpowiadać

Pan Turini; Twój dobór słów iz mojego punktu widzenia także niedemokratyczne idee ukazują Cię we właściwym i jasnym świetle. To dobrze i słusznie, że zdemaskujesz się i używasz tej niekwalifikowanej formy wypowiedzi, która wydaje się być twoją własną, aby zwrócić uwagę, nieco jednostronnie, na swoją opinię. Dziękuję, jasno określiłeś swoje stanowisko, bez zainteresowania, dziękuję.

Strona 1 z 1 ”

Negocjacje między partnerami społecznymi w sprawie płacy minimalnej w wysokości 1500 euro i bardziej elastycznych godzin pracy są trudne. Rząd federalny zażądał porozumienia w tej sprawie do końca czerwca. Tymczasem płaca minimalna jest bliżej, ale rozmowy o bardziej elastycznych godzinach pracy są daleko od siebie – powiedział prezes AK Rudolf Kaske. Austriaccy pracownicy już teraz pracują więcej nadgodzin lub więcej godzin, niż ostatecznie otrzymują wynagrodzenie. Czy wydłużenie czasu pracy do dwunastu godzin w wyjątkowych sytuacjach może zagrozić równowadze między życiem zawodowym a prywatnym?

Kaske nie skomentował szans na porozumienie. Jego zdaniem musi istnieć „sytuacja korzystna dla wszystkich”, w której „z drugiej strony zarówno pracownicy, jak i pracodawcy mogą być zadowoleni” – powiedział. Ale „generalnie 12-godzinny dzień jest dla nas wykluczony”. W zamian za większą elastyczność przedstawiciele pracowników chcieli „suwerenności czasowej, skrócenia czasu pracy, szóstego tygodnia urlopu”, ale „sygnał pracodawców jest obecnie na czerwono”. Bez kompromisów „musimy się temu bardzo dokładnie przyjrzeć”. Kiedy Federacja Przemysłowców mówi, że nie ma co rozdawać, „myślę, że nie mamy nic do rozdania”.

»„ Elastyczność dotyczy nawet stu procent pracowników «

W każdym razie przewodniczący partnerów społecznych będą kontynuować negocjacje w piątek. Przecież jest się „stosunkowo dobrze” z podstawową umową dotyczącą płacy minimalnej. Ale wzrost płacy minimalnej do 1500 euro brutto dotyczy dwunastu procent wszystkich pracowników, podczas gdy elastyczność „dotyczy nawet stu procent pracowników”.

Tygodniowe godziny pracy Austriaków są już bardzo wysokie

Według Statistics Austria w 2015 r. W sektorze zatrudnionych wypłacano średnio 5,7 godzin nadliczbowych tygodniowo – o jedną piątą mniej niż faktycznie przepracowano. Prym wiodą w szczególności kobiety: odsetek niepłatnych nadgodzin jest dla nich znacznie wyższy (27%) niż dla mężczyzn (18%). Według Izby Pracy (AK) Austriacy pracują rocznie około 250 milionów nadgodzin, z czego około 50 milionów nie jest opłacanych.

„Elastyczność jest możliwa, ale musi istnieć granica”

Austriacy nie są leniwi w kwestii pracy: w porównaniu z innymi krajami europejskimi mamy jeden z najwyższych tygodniowych godzin pracy. Dlatego też kwestie takie jak zdrowie pracowników i równowaga między życiem zawodowym a prywatnym są zawsze przedmiotem dyskusji. Izba Pracy krytycznie ocenia zasadę 12-godzinnego dnia pracy uzgodnioną w programie rządowym. „Najpierw trzeba udowodnić, że nie szkodzi” – mówi ekspert AK Silvia Hruska-Frank. Planuje się, że dłuższe fazy odbudowy zostaną opracowane z wykorzystaniem elastycznego czasu pracy, ale okaże się, czy będą one przestrzegane. „Elastyczność jest możliwa, ale muszą istnieć ograniczenia” – powiedział Hruska-Frank.

Pro – tak mówi ÖVP i ekonomia

Propozycja Mitterlehnera, aby wymusić maksymalny czas pracy wynoszący 12 godzin w firmach z elastycznym czasem pracy bez zmniejszania premii za nadgodziny, naturalnie spotyka się z aprobatą środowiska biznesowego. Najczęściej pojawia się jeden argument: elastyczność. Martin Gleitsmann, szef departamentu polityki społecznej w Austriackiej Izbie Gospodarczej (WKÖ), podkreślił w audycji: Według niedawnego badania 87 procent pracowników uważa, że ​​globalna konkurencja, bardziej wymagający klienci i wahania zamówień wymagają większej elastyczności od firm i pracowników niż wcześniej. „Byłoby miło, gdyby przedstawiciele pracowników zaakceptowali tę wiedzę i nie odrzucali odruchowo wszystkich propozycji uelastycznienia rzeczy” – powiedział Gleitsmann.

„Celem musi być, aby prace można było następnie wykonać w terminie”, powiedział w audycji sekretarz generalny Stowarzyszenia Ekonomicznego, Peter Haubner. Jest też przekonany, że tego chcą pracodawcy i pracownicy. Gleitsmann argumentuje również: we wniosku przewidziano jedynie możliwość pracy do 12 godzin w poszczególne dni w przypadku elastycznego czasu pracy. Maksymalny tygodniowy czas pracy powinien pozostać niezmieniony i wynosić 50 godzin.

Contra – tak mówią przeciwnicy

Nie chodzi o to, czy pracownicy chcą pracować do 12 godzin przez kilka dni, czy nie. Ponieważ wielu pracowników zrobiło to już w trakcie swojej kariery – może nawet bez wynagrodzenia. Prawdę mówiąc, dyskusja toczy się wokół pytania: czy wymagało to wprowadzenia nowych przepisów, które otwierają drzwi do jeszcze większej liczby (nieodpłatnych) nadgodzin, a co za tym idzie gorszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym?

Comments are closed.